Haberler

Sektörle ilgili bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.
ARTI YÖNLERİYLE PREFABRİK EV ÖZELLİKLERİ

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

8
Eylül

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

Betonarme mi Prefabrik mi? Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri
Müstakil ev tercihini betonarme yapılardan yana yapmayı düşünüyorsanız avantajlı bir alternatif olan ve sağladığı fırsatlarla fark yaratan prefabrik ev özellikleri hakkında hazırladığımız içeriğimize göz atmalısınız.
 
Prefabrik yapıların fabrika ve atölyelerde tasarlanması, kurulumu ve montajının bir aydan kısa sürede gerçekleştirilmesi, ihtiyacınız doğrultusunda evin hafif olması nedeniyle de kolayca sökülerek başka bir yere taşınabilmesi, fiyatlarının sunduğu imkanlara göre çok uygun olması, kaliteli malzemelerden üretilerek sağlam kurulum mekanizmasına sahip olması ve bu nedenle deprem gibi doğal afetlere karşı da dayanıklı olması gibi özellikleri; betonarme yapılara göre avantajlı ve fark yaratan yönlerini ortaya koymaktadır. Yeni bir ev sahibi olma hazırlığındaysanız ve hayalini kurduğunuz yaşamı sürdüreceğiniz bir yaşam alanı arıyorsanız avantajlı prefabrik ev özellikleri ile ilgili hazırladığımız bu içeriğimiz ilginizi çekecektir:
 
Hızlı Kurulum ile Bir Aydan Kısa Sürede Yerleşebilme
Betonarme bir ev almaya karar verme aşamasında ve daha sonrasındaki süreçte pek çok kriter ve prosedür bizleri beklemektedir. Evin nerede olduğu, iç mimarisinin kullanışlı olup olmadığı, inşaat ve tadilat gibi işlemlerin gerekliliği ve inşaat halinde alındıktan sonra taşınabilmek için ne kadar süre beklenildiği gibi süreçler fazla yorucu ve maliyetli olabiliyor. Sadece betonarme ve müstakil olduğu için bile fiyatları oldukça yüksek rakamlara ulaşan bu ev modellerine alternatif olarak karşımıza prefabrik evler çıkıyor.
 
Avantaj sağlayan prefabrik ev özellikleri arasında öne çıkan; hızlı kurulum ile bir aydan bile kısa bir sürede montaj ve taşınma aşamalarının tamamlanması, betonarme yapılara göre fark yaratan bir nokta oluyor. İnşaat, altyapı, tadilat gibi süreçleri bir yılı aşkın tutan betonarme yapılar, oldukça yüksek maliyetler gerektiriyor. Buna karşılık fabrikada ya da atölyelerde kaliteli malzemeleri bir araya getirerek tasarlanan prefabrik evler, beton dökülmüş temel üzerine monte edilerek kurulumu kolayca gerçekleştirilmektedir. Monte edildikten sonra tadilat gibi inşaat işleri gerektirmediği için prefabrik evler oldukça ekonomiktir. Küçük ama konforlu bir alana sahip 69 m² Tek Katlı Prefabrik Ev gibi şık tasarımı ve fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan bir yaşam alanına sahip olmak için yalnızca 40,500,00 TL gibi uygun bir bütçe ayırabilirsiniz. Monte ve kurulumundan sonra betonarme yapılarda olduğu gibi herhangi bir masraf ödemeyi gerektirmeyen prefabrik evler oldukça avantajlı seçenekler sunmaktadır.
 
Hatay'ın Her Yerine Evinizi İstediğiniz Zaman Kolayca Taşıyabilme
Betonarme bir bina satın almadan önce bulunduğu konumun uygunluğu, üzerinde durduğumuz en önemli konumlardandır. Yatırımızı yapacağımız betonarme bir yaşam alanını satın alırken bir daha taşınmayacakmışız gibi düşünürüz. Bu sebeple her ihtiyacımıza uygun bir noktada olması için uzun araştırmalara gireriz. Ancak zamanla oluşan şartlar, değişen ihtiyaçlar ve bazı zorunlu durumlar bizi taşınma ile karşı karşıya bırakabilmektedir.
 
Yeni bir yaşam alanına sahip olmayı düşünenler için fark yaratacak prefabrik ev özellikleri arasında bir adım öne çıkan kolayca taşınabilme fonksiyonu, prefabrik yapıları betonarme binalardan ayıran önemli bir nokta olmaktadır. Belli bir süre oturduğunuz prefabrik evinizden, çeşitli zorunluluklardan ya da değişen hayat görüşü ve yaşam stilinizden dolayı taşınma ihtiyacınız oluşabilir. Örneğin,Antakya'nın içerisinde yaşadığınız prefabrik evinizi, Arsuz'da deniz kenarında satın aldığınız bir arsa üzerine kolayca taşıyabilir, yazlık bir eve dönüştürebilir ya da yayla gibi doğayla iç içe yaşamayı tercih ettiğiniz bir konuma taşınmayı düşünüyorsanız evinizi karar verdikten çok kısa bir süre içerisinde yayla evine dönüştürebilirsiniz. Gereksinimleriniz ve tercihleriniz doğrultusunda dilediğiniz yere kolayca taşıyabileceğiniz prefabrik evler, sunduğu bu fonksiyonel özelliği ile betonarme binalara göre avantaj sağlamaktadır.
 
Düşük Maliyetle Yüksek Konfor
Konforlu ve tüm ihtiyaçlarınızı giderecek iki katlı müstakil bir ev satın almak, betonarme binalar için çok yüksek rakamlara ulaşmıştır. Bu noktada karşımıza çıkan bir arazi satın alma ve bu arazi üzerine bina inşa ettirme fikri için sunduğu farklarla prefabrik ev özellikleri, betonarme binalar yerine prefabrik yapıların tercih edilirliğini arttırmaktadır.
 
Sahip olduğu yeterli büyüklükle 119 m² Çift Katlı Prefabrik Ev, 90,400,00 TL gibi oldukça uygun bir maliyet gerektirirken, bu büyüklüğe ve estetik mimari ile konforlu özelliklere sahip betonarme bir binayı benzer fiyata bulmak neredeyse imkansız olmaktadır. Hem size özel bir araziniz hem de eviniz için ödemeniz gereken miktar, betonarme binalarda çok yüksek noktalara ulaşmışken daha kullanışlı alanlar yaratan, oda ve iç dizaynı değiştirilerek büyütülebilen, kolayca taşınan prefabrik yapılar çok daha avantaj sağlayan bir seçim olacaktır.
 
Güven Veren Mimari Yapı
Deprem ve olası doğal afetlere karşı esnek ve hafif yapısıyla ve betonarme binalara göre çok daha güvenli olan prefabrik evler; yaşam alanınızda huzurla ve kaygısız bir şekilde bulunmanızı sağlamaktadır.
 
Deprem gibi doğal afet durumlarında tehlikeli bir durum olan yıkılma ya da benzeri risklere karşı dayanıklı kurulumu sayesinde esneyebilmekte ama yıkım gibi bir duruma olanak vermemektedir. Bu nedenle betonarme binalara göre çok daha güvenli ve dayanıklı olması gibi fark yaratan prefabrik ev özellikleri, güven dolu bir evde yaşamanızı sağlamaktadır.
Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Benzer Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

Prefabrik Ev Ne Demek?

29 Aralık 2020

Aslında tek bir cümle ile anlatabilirsek prefabrik ev daha önceden yapılmış bir planlamaya göre hazır elemanların sahada bir araya getirilmesi yöntemine verilen isimdir.
Daha Fazla

Hatay Konteyner

29 Aralık 2020

Son teknolojiyi kullanarak modern ofisler, konutlar ve her çeşit yaşam alanları yapmayı hedefleyen Duba Yapı vizyonu, müşterilerinin kullanım amaçlarına, kültürel taleplerine, en ekonomik bir şekilde inşaat mahalindeki arazi ve doğa koşullarına uygun yapılar sunmaktır.
Daha Fazla

Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri

29 Aralık 2020

Çelik taşıyıcı yapımın tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslar arası kalite programlarına uygun güvenceyle üretilir.
Daha Fazla

Hatay Dayanıklı Çelik Evler

29 Aralık 2020

Çelik evlerin kullanım kolaylığı sunmasının en önemli yönlerinden biri, her tür iklim koşuluna uygun olmasıdır.
Daha Fazla

Antakya'da Çelik Villanın Artıları Nelerdir?

29 Aralık 2020

Yüksek mukavemetli bir malzemeye sahip çelik villanın, öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok küçük.
Daha Fazla

Neden Hafif Çelik Evler?

29 Aralık 2020

Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

13 Temmuz 2020

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

2 Ekim 2020

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

22 Temmuz 2020

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

20 Eylül 2020

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

26 Eylül 2020

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

2 Eylül 2020

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

5 Eylül 2020

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

11 Eylül 2020

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

6 Ağustos 2020

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Duba Prefabrik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

5 Ekim 2020

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

ADRES BİLGİLERİ

İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı, 31030 Antakya/Hatay

Bize Ulaşın

0530 615 31 00
ZOR KOŞULLARDA KOLAY ÇÖZÜMLER
Whatsapp İletişim Hattı
+905306153100