Haberler

Sektörle ilgili bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.
PREFABRİK EV NASIL İNŞA EDİLİR?

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

20
Eylül

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evler, betonarme evlere göre, çok daha uygun bir fiyata sahiptir. Uygun fiyatlara sahip olmaları, en önemli tercih sebepleri arasındadır. 2015 yılından itibaren ülkemizde de yaygınlaşan prefabrik evler, tasarım itibariyle de çok şirin bir görüntüye sahip olmaktadır. Bu gibi nedenlerle, birçok ülkede prefabrik evlere sıklıkla rastlanmaktadır. Prefabrik ev ile ilgili merak edilen çok sayıda konu bulunmaktadır. Prefabrik ev nasıl inşa edilir, prefabrik ev kaç katlı olur, prefabrik evler ne kadar dayanıklıdır ve fiyatları ne kadardır gibi soruların cevapları, hemen herkes tarafından merak edilmektedir.
 
Peki, prefabrik evler nasıl inşa edilir? Prefabrik evlerin inşa edilmesi için ilk önce beton zemin gerekli olmaktadır. Prefabrik evler, beton zemin üzerine inşa edilmektedir. Prefabrik, bir yapının oluşturulması için gerekli parçaların önceden hazırlanıp, kurulacağı yerde birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Beton zemin hazır ise prefabrik evin kurulması çok daha kolay olacaktır. Bu aşamada, prefabrik evler için kullanılan parçalar, betonarme evlerde kullanılan parçalardan farklı olmaktadır. İnşaat ile ilgilenen şirket tarafından gerekli parçalar temin edildikten sonra, yapım aşamasına geçilir. Prefabrik evler, en fazla iki katlı olabilmektedir. 1 veya 2 katlı ev seçeneği bulunmaktadır. Tasarımları ise, son derece estetik olmaktadır. Özellikle prefabrik villalar, gerek tasarımı gerekse fiyatı ile fazlaca avantajlıdır.
 
Prefabrik ev nasıl inşa ediliyor? Prefabrik ev, beton zemin üzerine, önceden hazırlanmış konutun kurulması ile inşa edilmektedir. Konutlar, beton zemin üzerine montajlı akraj ya da çelik dübel yardımı ile kurulmaktadır. Böylelikle, bina ve beton birlikte hareket etmektedir. Bu şekilde inşa edilmesinin sayesinde, prefabrik ev istenildiği zaman sökülerek başka bir yere montaj edilebilmektedir. Bu durumda, montaj ve nakliye için ücret alınmaktadır. Tek katlı prefabrik ev fiyatları genellikle 20-40 bin TL arasında değişmektedir. İki katlı prefabrik villalar ise, 50-90 bin TL aralığında olmaktadır. Prefabrik evler, deprem konutları olarak ortaya çıkmıştır. Yani, depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Deprem anında esner ancak yıkılmaz.
Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Benzer Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

Prefabrik Ev Ne Demek?

29 Aralık 2020

Aslında tek bir cümle ile anlatabilirsek prefabrik ev daha önceden yapılmış bir planlamaya göre hazır elemanların sahada bir araya getirilmesi yöntemine verilen isimdir.
Daha Fazla

Hatay Konteyner

29 Aralık 2020

Son teknolojiyi kullanarak modern ofisler, konutlar ve her çeşit yaşam alanları yapmayı hedefleyen Duba Yapı vizyonu, müşterilerinin kullanım amaçlarına, kültürel taleplerine, en ekonomik bir şekilde inşaat mahalindeki arazi ve doğa koşullarına uygun yapılar sunmaktır.
Daha Fazla

Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri

29 Aralık 2020

Çelik taşıyıcı yapımın tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslar arası kalite programlarına uygun güvenceyle üretilir.
Daha Fazla

Hatay Dayanıklı Çelik Evler

29 Aralık 2020

Çelik evlerin kullanım kolaylığı sunmasının en önemli yönlerinden biri, her tür iklim koşuluna uygun olmasıdır.
Daha Fazla

Antakya'da Çelik Villanın Artıları Nelerdir?

29 Aralık 2020

Yüksek mukavemetli bir malzemeye sahip çelik villanın, öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok küçük.
Daha Fazla

Neden Hafif Çelik Evler?

29 Aralık 2020

Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

13 Temmuz 2020

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

2 Ekim 2020

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

22 Temmuz 2020

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

26 Eylül 2020

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

2 Eylül 2020

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

8 Eylül 2020

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

5 Eylül 2020

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

11 Eylül 2020

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

6 Ağustos 2020

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Duba Prefabrik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

5 Ekim 2020

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

ADRES BİLGİLERİ

İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı, 31030 Antakya/Hatay

Bize Ulaşın

0530 615 31 00
ZOR KOŞULLARDA KOLAY ÇÖZÜMLER
Whatsapp İletişim Hattı
+905306153100