Haberler

Sektörle ilgili bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.
ÇELİK YAPILARIN, DİĞER YAPILARDAN ÜSTÜNLÜKLERİ

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

29
Aralık

Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri

Çelik taşıyıcı yapımın tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslar arası kalite programlarına uygun güvenceyle üretilir. Fabrika üretiminde olduğu gibi şantiyede yapılan işlerde de kontrollü ve belgelidir. Çeliğin önemli bir özelliği de taşıyıcı elemanların üretim, kurulum ve kullanımda her an kontrol edilebilir, denetlenebilir, test edilebilir ve belgelenebilir olmasıdır.
Çelik taşıyıcı sistem fabrika ortamında, kısa sürede üretilir ve hava koşullarından etkilenmeden hızla kurulur. Yapım süresinin kısa olması maliyetlerde büyük kazanç sağlar. Yapı kullanıma erken geçer. Geleneksel sistemlere göre çelik yapılarda kolon ve kiriş kesitlerinin çok daha küçük olması, bina büyüklüğü ile orantılı olarak yapıda daha fazla kullanım alanı kazandırır. İnce döşemeler, aynı yükseklik için daha fazla kat inşa etme olasılığı sağlarken, esnek iç hacimler tesisat yenileme, kablolama ve benzeri sistemlerdeki teknik üstünlükler binanın pazarlanabilirliğini ve piyasa değerini artırır.
Çelik yapı ileri teknoloji yöntemleriyle üretildiğinden, inşaatlar hızlı programlanabilir. Çelik yapı teknolojisi “hız”, “tam kontrol”, “küçük ve temiz şantiye alanı”, “sıfır stok” kavramlarını da beraberinde getirir. Tüm bu olanaklarıyla çelik yatırımın ekonomikliğini artırır, maliyetlerin kontrol altında tutulmasını sağlar. Çelik yapı teknolojisi inşaat sektörümüzün rekabet gücünü artırabilmesi için çok önemli bir araçtır.
Çelik, tasarımcının hayal edeceği her şekli alabilir. Çok değişik formlarda işlenebilir, çok değişik çözüm olanakları yaratabilir. Küçük kesitlerde büyük açıklıkların geçilebilmesi, tasarımcılara sınırsız yaratıcı seçenekler sunar. Kullanım açısından ferah ve işlevsel alanlar yaratılmasına olanak sağlar. Türkiye’de de güzel örnekleri olan ve dünyada uluslar arası tasarım ödülleri alan yapıların büyük bölümü çelik taşıyıcılıdır.
Hatay Çelik Yapı
Çelik taşıyıcılı yapılar, zaman içinde değişen kullanıcı veya teknolojik değişim isteklerinin gerektirdiği işlemlerin kolayca yapılmasına uyumludur. Bu nedenle diğer yapı türlerine göre çelik yapının teknolojik ve ekonomik ömrü çok uzundur. Ayrıca yenilemeler yapılarak bu ömür daha da uzatılabilir. Tasarım kontrolleri yapılarak çelik yapılara yatay, düşey ekler ve bu değişikliklerin gerektirdiği güçlendirmeler yapılabilir, çelik yapının işlevselliği ve sağlamlığı tamamen korunur.
Çelik taşıyıcılı bir yapının kütlesi aynı boyutlardaki bir betonarme yapıya göre yaklaşık % 40 – 60 daha düşüktür ve deprem yükleri yapının kütlesiyle doğru orantılı olduğundan, çelik yapıyı etkileyecek deprem yükleri de aynı oranda az olur. Çeliğin büyük şekil değiştirme özelliği (sünekliği) çelik taşıyıcılı yapının hem aldığı enerjiyi sönümlemesi, hem de taşıyıcı özelliğini yitirmeden depremi en az hasarla geçirmesini sağlar. Ayrıca deprem sonrasında yapıyı kullanmaya devam ederken, varsa oluşan hasarların çabuk onarılabilmesi de mümkündür.
Çelik, üretim ve yapım aşamasında diğer malzemelere göre çevrede en az etki yaratan, kullanımda sağlığa zararı olmayan, sürekli olarak %100 geri dönüşebilen benzersiz bir yapı malzemesidir. Sökülen bir çelik yapı yeniden başka bir yere kurulabilir, Çelik elemanlar yeniden kullanılabilir ya da eritilip yeniden çelik yapılabilir. Çelik kayıpsız geri kazanım ve dönüşüm olanakları ile çok büyük bir ekonomik değer yaratır. Hiçbir atık ve artık bırakmaz, zehirli madde ve kirlilik üretmez.
 
Çelik yapılar doğal ışıktan, güneş enerjisinden en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayan tasarımı, ısı yalıtımı olanakları, hafif olmanın getirdiği malzeme, taşıma, enerji kazançlarıyla doğadaki hammaddelerin de daha verimli kullanılmasını sağlar. Tün bu özellikleri çelik yapılaşmanın ve gelişmenin “sürdürülebilir” olmasını sağlar.
 
Çelik taşıyıcı yapımın tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslar arası kalite programlarına uygun güvenceyle üretilir.
Benzer Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

Prefabrik Ev Ne Demek?

29 Aralık 2020

Aslında tek bir cümle ile anlatabilirsek prefabrik ev daha önceden yapılmış bir planlamaya göre hazır elemanların sahada bir araya getirilmesi yöntemine verilen isimdir.
Daha Fazla

Hatay Konteyner

29 Aralık 2020

Son teknolojiyi kullanarak modern ofisler, konutlar ve her çeşit yaşam alanları yapmayı hedefleyen Duba Yapı vizyonu, müşterilerinin kullanım amaçlarına, kültürel taleplerine, en ekonomik bir şekilde inşaat mahalindeki arazi ve doğa koşullarına uygun yapılar sunmaktır.
Daha Fazla

Hatay Dayanıklı Çelik Evler

29 Aralık 2020

Çelik evlerin kullanım kolaylığı sunmasının en önemli yönlerinden biri, her tür iklim koşuluna uygun olmasıdır.
Daha Fazla

Antakya'da Çelik Villanın Artıları Nelerdir?

29 Aralık 2020

Yüksek mukavemetli bir malzemeye sahip çelik villanın, öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok küçük.
Daha Fazla

Neden Hafif Çelik Evler?

29 Aralık 2020

Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.
Daha Fazla

Prefabrik Eğitim Binaları

13 Temmuz 2020

Binlerce çocuğumuzun eğitim hayatını sürdürdüğü binalar için ilk güvenilir özellik yapı güvenliğinin olmasıdır.
Daha Fazla

Ekonomik Prefabrik Evin Yaklaşık Kullanım Süresi Nedir?

2 Ekim 2020

Prefabrik ev yaptırılmadan önce öğrenilmek istenilen ilk konu Prefabrik Evin yaklaşık kullanım süresi nedir konusudur.
Daha Fazla

Neden Çelik ?

22 Temmuz 2020

Çelik, mimari tasarımı asla sınırlamaz, aksine yeni tasarımları teşvik eder.
Daha Fazla

Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

20 Eylül 2020

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Gürcistan Çelik Yapı

26 Eylül 2020

Hafif Çelik Taşıyıcılı Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan 6 Bükümlü S220-S350 sınıfı galveniz saç kullanılan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir.
Daha Fazla

Prefabrik Evler Sökülüp Tekrar Farklı Bir Yere Kurulabilir Mi?

2 Eylül 2020

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.
Daha Fazla

Artı Yönleriyle Prefabrik Ev Özellikleri

8 Eylül 2020

Konforlu alanı, kullanışlı iç mimarisi ve oda sayısı, bahçe ve teras gibi fonksiyonel bölümleri ile müstakil evlere herkes sahip olmak istemektedir
Daha Fazla

Hatay'da Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

5 Eylül 2020

Antakya'da prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantaja sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir.
Daha Fazla

Hatay'da Katlanan Konteyner Hakkında

11 Eylül 2020

Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve doğal afetler yaşam alanlarında daha sade ve güvenli yerlerin tercih edilmesine neden olmuştur.
Daha Fazla

Neden Prefabrik ?

6 Ağustos 2020

Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.
Daha Fazla

Neden Duba Prefabrik Hazır Evlerini Tercih Etmelisiniz ?

5 Ekim 2020

Yaşam alanlarında konforu devamlı kılan hazır ev, sektörün en deneyimli ve başarılı firmalarının arasında yer alıyor.
Daha Fazla

ADRES BİLGİLERİ

İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı, 31030 Antakya/Hatay

Bize Ulaşın

0530 615 31 00
ZOR KOŞULLARDA KOLAY ÇÖZÜMLER
Whatsapp İletişim Hattı
+905306153100